تماس با ما

با پیگیری های شرکت فولاد مبارکه اصفهان؛

جوان ۲۵ ساله از اجرای حکم قصاص رهایی یافت

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال جاری با کمک به ستاد دیه استان اصفهان مقدمات آزادسازی بیش از ۲۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را محقق نموده و در اقدامی ارزشمند جان جوان ۲۵ ساله ای را از اجرای حکم قصاص نفس نجات داد و به آغوش گرم خانواده بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، در صحنه زندگی بشر کمتر کسی را می توان یافت که از عیب پاک بوده و از لغزش مصون باشد، اگر هم چنین افرادی پیدا شوند، بسیار نادرند، زیرا انسان همواره گرفتار کشمکش غرایز حیوانی و تمایلات عالی انسانی خویش است و هر کاری که از او سر می زند، فرآیند نزاع این دو نیرو است، پس به طور طبیعی نمی توان انتظار داشت همه کارهای یک فرد درست و پسندیده باشد، هرکس به مقتضای حال خود کم و بیش لغزش هایی دارد، زیان ناشی از این لغزش ها، همیشه منحصر به خود انسان نمی شود بلکه در مواردی گریبان دیگران را نیز می گیرد و موجودیت و منافع آنان را به خطر می اندازد.

اگر قرار باشد همه خطاکاران باهر وضعیتی مجازات شوند، هرکس بخواهد آزار و اذیت دیگری را تلافی کند، دیر یا زود از او انتقام بگیرد، چه پیش خواهد آمد و صحنه زندگی بشری را چه جهنم سوزانی از خشم، کینه و نفرت فراخواهد گرفت؟ اینجاست که سخن از مکارم اخلاقی و فضایل عالی انسانی به میان می آید و ارزش والای آن ها مشخص می شود.

عفو و بخشش یکی از این مکارم والا و بلکه به قول حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) تاجی زینت بخش برسر همه آنها است" گذشت زینت بزرگواری ها است" این خوی پسندیده، پرتویی از مسرت واقعی و موجی از عواطف و احساسات انسان دوستانه رادر دلها ایجاد می کند.

کینه ها و دشمنی ها را از آن می زداید و موجب می شود که خصم دست از خصومت برداشته و طرح دوستی و محبت بریزد.

گذشت یکی از اصول اساسی برخورد با لغزش ها است، قرآن کریم حتی در همان آیاتی که کیفر و مجازات را برای مجریان و گناهکاران تشریع می کند، مؤمنان را از خطر و زیان آنان بر حذر می دارد گذشت و چشم پوشی از خطایشان را به عنوان یک ارزش برتر مطرح می سازد.

بر اساس گزارش اعلام شده یک جوان ۲۵ ساله محکوم به قصاص نفس در روز یکشنبه ۲۸ مهرماه سال جاری در لحظه اجرای حکم با تلاش و پیگیری های شرکت فولادمبارکه اصفهان با اخذ رضایت از اولیای دم از دارمجازات رهایی یافت.

بنابر همین گزارش این جوان با حکم مراجع قضایی پس از ۷ سال محکومیت در زندان به جرم قتل نفس محکوم به قصاص نفس شده بود.

مهرداد محمدی در سال ۸۵ طی درگیری با جوان ۲۵ ساله دیگری بنام مجید رفیع زاد او را به قتل رسانده بود و با تلاش مدیران شرکت فولاد مبارکه اصفهان و دستور پیگیری به روابط عمومی طی چند جلسه نشست و گفتگو با پدر، مادر و برادران مقتول و بیان فرمان ها و دستورات دین مبین اسلام در خصوص بخشش و گذشت این جوان، با اخذ رضایت از پدر و مادر مقتول مورد عفو بزرگوارانه این خانواده قرار گرفت و فرصت مجدد برای زندگی و اصلاح به دست آورد.

گفتنی است شرکت فولاد مبارکه اصفهان در راستای تحقق مسئولیت های فرهنگی، اجتماعی و با دیدگاه مدیریت عالی این شرکت در سال جاری با کمک های شایان به ستاد دیه استان اصفهان مقدمات آزادسازی بیش از ۲۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را محقق نموده و هم اکنون در اقدامی ارزشمند جان جوانی ۲۵ ساله ای را از اجرای حکم قصاص نفس نجات داده و او را به آغوش گرم خانواده بازگردانده است.

انتهای پیام/۲۳۰۱/ع

کد خبر:51039

ارسال نظر

اخبار استان

آرشیو
آرشیو