تماس با ما

آیت الله مهدوی:

مناظره های زنده تلویزیونی به ضرر کشور است/تعدد کاندیداها نشانه ظرفیت های معنوی نظام است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: مناظره های زنده تلویزیونی به ضرر کشور است و از دیدگاه من همین مناظره های تا حدی در ایجاد فتنه ۸۸ نقش داشت.

آیت الله مهدوی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار صادق واعظ زاده عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و کانیدای ریاست جمهوری اظهار داشت: تنش هایی در عرصه انتخابات کشور ما وجود دارد، منطقی نیست، چرا که انتظار جهانی از کاندیداهای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دیگر متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه لازم است کاندیداها مباحث اخلاقی را در عرصه انتخابات رعایت کنند ، افزود: من با مناظره حضوری و زنده موافق نیستم، چرا که در این منظرات گاهی  ادب و اخلاق رعایت نمی شود.

آیت الله مهدوی با اشاره به اینکه مومن باید در تمام اعمال خود به ویژه نسبت دادن عملی به دیگران نهایت دقت را داشته باشد، تاکید کرد: روندی که گاهی شاهد آن هستیم و یک کاندیدا برای معرفی خود دیگران را نفی کنند، به صلاح کشور و مطابق با اصول اخلاقی نیست.

کاندیداها مباحث اخلاقی را در عرصه انتخابات رعایت کنند

وی ادامه داد: هر کاندیدایی باید به جای مناظرات زنده تلویزیونی مواضع خود را به شکل فردی بیان کند و صحبت های وی نیز زنده پخش نشود تا در صورت لزوم  بخش هایی حذف شود.

امام جمعه موقت اصفهان بیان داشت: روزنامه ها و دیگر رسانه ها نیز اگرچه در این زمینه تاثیرگذار هستند، اما رسالت اصلی در زمینه حفظ آرامش در انتخابات با توجه به مناظرات بر عهده تلویزیون است.

وی اضافه کرد: نقطه مثبت در مبحث تعدد کاندیداها این است که این تعدد نشانه رشد اجتماعی کشور ماست اما این نکته را از یاد نبریم که وجود این تعداد کاندیدا در  آستانه انتخابات باعث شکسته شدن رای مردم و سردرگمی آنها می شود.

آیت الله مهدوی یادآور شد: تعدد کاندیداها خود ما را نیز که قصد داریم بدون توجه به انتصابات فردی را برگزینیم دچار تردید می کند.

وی تاکید کرد: بنابراین لازم است کاندیداها همان گونه که برای شرکت در عرصه انتخابات احساس وظیفه کردند برای برگزیدن فردی اصلح از میان خود و کاهش تعداد کاندیداها برای عدم شکسته شدن رای مردم نیز وظیفه خود را انجام دهند.

واعظ زاده: درباره محسنات کاندیداها تبلیغ می کنم

به گزارش مهر، در پایان سخنان آیت الله مهدوی صادق واعظزاده تاکید کرد: این صحبت ها مرا ترغیب کرد که در سایت خود درباره محسنات کاندیداها بنویسم چرا که به یقین هرکدام از کاندیداها محسناتی دارند که من ندارم.

وی افزود: امیدواریم کاندیداها فضایی اخلاق ایجاد کنند چرا که این مسئله مهم تر از برنده شدن در عرصه انتخابات است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در فضایی نیستم که به دنبال شیفتگی برای برنده شدن در انتخابات باشم، چرا که کار کنونی من در شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت کمتر از این مسئله نیست.

کد خبر:15504

ارسال نظر

اخبار استان

آرشیو
آرشیو